אודות

מי אני?

נעים להכיר, שמי מיכל גורדון, MA, מובילה אנשים, מילדים ועד בוגרים, להגברת האושר בחיי היום יום, דרך תהליכי התפתחות אישית. מחברת ספר הילדים "ארץ הכל מותר לי ". אני מאמינה בחשיבות החינוך לאושר. קבלת כלים, מיומנויות ושינוי הרגלים שיעזרו לנו להיות מאושרים יותר. מנסיוני האישי והמקצועי- זה אפשרי.

אחרי שאני בעצמי הפכתי מאדם חרדתי ופסימי לאדם מאושר, ליוויתי מאות אנשים, מילדים ועד בוגרים במפגשים אישיים ובקבוצות, והתגובות היו מדהימות- אנשים דיווחו על שינוי בתחושה שלהם עם עצמם, עם הסובבים אותם, האושר שלהם בהחלט התגבר, והשינוי נמשך גם שנים אחרי שעברו תהליך.
בחיי האישיים אני נשואה ואמא לשלושה ילדים שכבר גדלו ובגרו, ולימדו אותי המון על חינוך ילדים, על עצמי ועל אושר.

מיכל גורדון

הסיפור שלי

כשאני מנסה להיזכר ממתי הופיעו אצלי הדאגות והחרדות, אני חוזרת לילדות. זוכרת את עצמי ילדה בת שמונה, עומדת ליד חלון הסלון הפונה לרחוב, בדאגה נוראית שלאמא שלי תהיה תאונת דרכים והיא לא תחזור.
רק כשהייתי שומעת את האוטו שלה נכנס למוסך, הייתי עוזבת את החלון וחוזרת לשחק.

עם השנים, כשגדלתי, המצב רק החמיר- בכל פעם כשאחד הילדים  שלי היה חולה, הייתי נכנסת לחרדות, דאגות, ומרוב פחד הייתי חולה בעצמי.
טיול שנתי לילדה בבית ספר? אני בלחץ ודאגות,

מסיבת חנוכה אצלי בגן כשהייתי גננת?
שלושה שבועות לפני הייתי בסרטים הכי שליליים- תהיה סערה, תהיה הפסקת חשמל, לא יגיעו הסופגניות, ועוד ועוד ועוד…

כשנולד יובל, הילד השלישי שלי, היתה לו בעיה בריאותית, בכל פעם שבכה- היה מתעלף. התחלנו ברור רפואי, ואתם יכולים רק לדמיין באילו חרדות הייתי בתקופה זו. לשמחתי בתום הברור, נאמר לנו שזאת בעיה שתחלוף והכל בסדר, אבל אני באותו זמן הבנתי שאני חייבת לעשות משהו עם החרדות. ידעתי שאני גורמת נזק לבריאות שלי, ושאם אמשיך ככה, אגרום גם נזק לילדים שלי. לא רציתי שגם הם יגדלו ויהיו חרדתיים ופסימיים.

אז התחלתי במסע-למדתי דרכים ושיטות שעזרו לי, העמקתי בלימודי  גוף-נפש והקשר ביניהם, יישמתי כלים שונים ומגוונים שעזרו לי, וכך צעד אחר צעד, נפרדתי מהחרדות, מהדאגות, ומהפסימיות.
אני מגדירה את עצמי בשנים האחרונות כאדם מאושר ורגוע, ויודעת מנסיוני שלחיות באושר, זה אפשרי, וניתן ללמידה.

בשנים האחרונות אני לומדת ומעמיקה בנושא אושר, ומאמינה שחשוב להקנות לילדים כבר מגיל צעיר כלים, ומיומנויות שיעזרו להם להגביר את האושר בחייהם.

רוצים גם אתם להגביר את האושר בחייכם? לקבל כלים איך לגדל ילדים מאושרים?

במקצועי אני מרצה לחינוך והתפתחות אישית, מפתחת דרך חיים להגברת האושר, מאמנת אישית, מדריכת מאמנים מוסמכת, ומדריכת הורים. את דרכי המקצועית אני רואה כמסע של צמיחה והתפתחות:

התחלתי כגננת במשרד החינוך. לאחר שתים עשרה שנים מלאות אתגר,אהבה,יזמות ותחושת סיפוק,  יצאתי לשנת שבתון בידיעה שיש לי עוד שבילים לצעוד בהם. בתחום החינוך, הדרכתי גננות וניהלתי את המדור לגיל הרך בפסג"ה בנתניה.  בהמשך ריכזתי והרציתי בקורס הכשרה לסייעות גני-ילדים במכללת וינגייט. בשנים האחרונות אני מרצה דרך סמינר הקיבוצים. הנחיתי קורס  מנחות של גננות, בתפיסה חדשנית של הגן העתידי. וכן אני מנחה ומובילה פרוייקטים ייחודיים בתחום החינוך לגיל הרך. 

בעקבות סדנאות ותהליכים שעברתי בתחום הגוף-נפש התחלתי לטפל ולהעביר סדנאות: דמיון מודרך, רייקי, ציור אינטואיטיבי ועוד והרציתי במכללות לרפואה משלימה בנושאים דמיון מודרך ומודעות.

במקביל למסע המקצועי המשכתי כל הזמן ללמוד ולהתמקצע: 

 למדתי לתואר שני בבריאות הוליסטית (Lesley University),וקורסים רבים ביניהם אימון אישי, הנחיית קבוצות, הדרכת הורים, סופרוויז'ין למאמנים, ועוד מגוון קורסים שתרמו להתפתחותי האישית והמקצועית.

בשנתיים האחרונות גיבשתי את כל הידע והנסיון שלי בתחום החינוך וההתפתחות האישית לתפיסה "חינוך לאושר", ופיתחתי את "מודל משולשי האושר" המאפשר לזהות ולהגביר את האושר הפנימי בחיי היום יום. ניתן לבחור אימון אישי, הרצאות, סדנאות והדרכות, לילדים ונוער, הורים, צוותי חינוך ונשים.

רוצים גם אתם להגביר את האושר בחייכם?
לקבל כלים איך לגדל ילדים מאושרים?