ציור אינטואיטיבי ממבט אישי

רבים שואלים אותי: אז מה זה בעצם ציור אינטואיטיבי, ובכל פעם אני מנסה להסביר במילים כלי שהוא ללא מילים, חוויה פנימית אדירה שקשה להגדירה מילולית, אבל אם אצטרך להגדיר במילה אחת אגיד-מתנה!

ציור אינטואיטיבי זו מתנה שהענקתי לעצמי לפני כשנה, מתנה שערכה רק ממשיך לעלות ובכל פעם לאחר מפגש נוסף עם ציור אינטואיטיבי הן כמציירת והן כמדריכה, אני אומרת לעצמי : תודה!

הגעתי לציור אינטואיטיבי ללא שום ידע וניסיון בציור. הגעתי מתוך רצון להוציא החוצה איזו תשוקה פנימית שהיתה לי ליצירה. חיפשתי קורסים וסדנאות בציור אך בכל פעם ששמעתי על: טכניקות, על העתקת ציור, הרגשתי ששם לא אקבל מענה. הרגשתי שאני מחפשת דרך אחרת למימוש אותו כוח פנימי, יצירתי שהרגשתי בתוכי.

ציור אינטואיטיבי פגשתי לראשונה במהלך לימודי התואר השני שלי באוניבסיטת לסלי. שם באחד הקורסים קיבלנו דפים ענקיים, צבעים ומכחולים ואמרו לנו לשים את השכל בצד ולהתחיל לנוע על הדף עם הצבעים. מפגש ראשוני זה היה עבורי חוויה מדהימה שרק גרמה לי לרצות עוד…

על ד"ר פינקי פיישטיין ושיטתו שמעתי מחברה שהחלימה מסרטן והתחילה לצייר אצלו במרכז לציור אינטואיטיבי, היא לא ספרה מה בדיוק היא עושה שם, אבל בכל פעם שהיא ספרה על ציור אינטואיטיבי עיניה ברקו מהתרגשות.

ההתחלה בציור האינטואיטיבי היתה לא קלה, לא ברורה. לא הבנתי מה אני עושה ולמה, הרגשתי כאילו כלום לא קורה, במפגש השלישי התחלתי ליהנות מעצם החוויה של לעשות משהו בלי לחשוב, בלי להבין, פשוט להיות בתוך החוויה.

במהלך השנה שאני מציירת במרכז ומשתתפת בקורס מדריכים, ולאחרונה אף מדריכה סדנאות, אני מרגישה תחושה של מימוש הכוח היצירתי, תחושה של חיבור עמוק יותר לרגשות, לאינטואיציה, ומתוך כך היצירתיות הולכת ומתגברת.

אני ממליצה לכל אחד להעניק לעצמו מתנה כזו.